hayvanlar

ARKADAŞLAR HAYVANLAR BİR CANLI TÜRÜDÜR.İNSANLAR GİBİ DÜŞÜNEBİLEN VARLIKLAR OLMASALARDA ÇOK ZEKİ VE İNANILMAZ YETENEKLERE SAHİPTİRLER.BİRAZDAN ÖRNEKLER VERECEĞİM AMA SİZLERE SÖYLEMEK İSTEDİĞİM BİRKAÇ ÖNEMLİ BİLGİ VAR:
 HAYVANLAR DAHA DEMİN DE DEDİĞİM GİBİ DÜŞÜNEBİLEN CANLILAR DEĞİLLERDİR.AMA YETENEKLİ VE İNANILMAZ OLAYLAR GELİŞTİRİRLER.
 BAZILARI DOĞURARAK, BAZILARI YUMURTLAYARAK VE BAZILARI İSE FARKLI YÖNTEMLERDE (DEĞİŞİM GEÇİRME)ÇEŞİTLERDE ÜRERLER.ÖRNEK VERMEK GEREKİRSE;
 KUZU, KOYUN, İNEK, AT, EŞEK, TAVŞAN, FİL, KEDİ, KÖPEK, ÇİTA, ARSLAN, KAPLAN, LEOPAR, ÇAKAL, MAYMUN VB.HAYVANLAR DOĞURARAK ÜRERLER. SU DA DOĞURGAN ÖZELLİĞE SAHİP OLAN HAYVAN; YUNUSTUR. UÇAN BİR MEMELİ TÜRÜ OLAN HAYVANIMIZ DA (BELKİ BİRÇOĞUMUZ SEVMEYİZ) YARASADIR.ASLINDA İSMİ GİBİ BİZE YARAMIYOR.( NE TÜR YARARLAR SAĞLIYOR BİLEMİYORUM AMA KAN İLE BESLENENLERİ VAR.)
 ŞİMDİDE SİZLERE YUMURTAYLA ÜREYEN HAYVANLARDAN BAHSEDECEĞİM; YILAN, KURBAĞA, BÖCEKLER(KARINCA, HAMAMBÖCEĞİ VB.), DENİZATI VE DENİZDE YAŞAYAN HAYVANLARIN BİRÇOĞU, KARTAL, GÜVERCİN, ŞAHİN, DOĞAN, DEVEKUŞU VB. BU BAHSETTİĞİM HAYVANLAR DA YUMURTAYLA ÇOĞALIRLAR.BİRKAÇ TANE DAHA EKLEMEK GEREKİRSE; TAVUK, BAYKUŞ VB.
 HAYVANLAR ETLE, BİTKİ VB.LERLE VE GÖZLE GÖRÜLEMEYEN KÜÇÜK MADDELERLE BESLENİRLER.ÖRNEK OLARAK VEREBİLECEĞİM BİLGİLER ŞUNLAR;
 ET İLE BESLENEN HAYVANLAR GENELLİKLE VAHŞİ HAYVANLARDIR. BÖYLE BİR KURAL YOKTUR AMA GENELLİKLE BU ŞARTLARDADIR. ET İLE BESLENEN HAYVANLAR; ARSLAN, KAPLAN, YILAN, BAYKUŞ, BAZI BÖCEKLER(AKREP, BAZI ÖRÜMCEK TÜRLERİ),  TİMSAH, KÖPEKBALIĞI, YUNUS, ÇİTA, LEOPAR, KARTAL, DOĞAN, ŞAHİN VB.
 OT VB. İLE BESLENEN HAYVANLAR: ZÜRAFA, TAVŞAN, FİL, MAYMUN( MEYVE VB. İLE BESLENEBİLİR.), AT, İNEK, KOYUN, ÖKÜZ VB.
 GÖZLE GÖRÜLEMEYEN BAKTERİ VB. ŞEYLERLE BESLENEN HAYVANLARDAN BİRİ DENİZANALARIDIR. DENİZDEKİ KÜÇÜK GÖZLE GÖRÜLEMEYEN MADDELERLE BESLENİRLER.DENİZANALARININ BAZI TÜRLERİ ZEHİRLİDİR; TEMAS HALİNDE YAHUT SONRASINDA KAŞINTI VE ACI VEREBİLİR. GÖZLE GÖRÜLMEYEN YADA ÇOK KÜÇÜK MADDELERLE BESLENEN HAYVANLARDAN BİR TANESİDE KELEBEKLERDİR. KELEBEKLER BİTKİ ÜZERİNDE BULUNAN KÜÇÜK BESİN (KENDİSİNİN TÜKETEBİLDİĞİ) MADDELERİYLE BESLENİRLER. KELEBEKLERİ BİRÇOĞUMUZ SEVERİZ. İÇİNİZDE KELEBEKLERİN NASIL ÜREDİKLERİNİ BİLEN YADA DUYAN VAR MI??? BEN SİZE YARDIMCI OLAYIM. KELEBEKLER DAHA KANATLI(YANİ BİZİM TABİRİMİZLE KELEBEK) HALİNİ ALMADAN ÖNCE BİR ZAMAN DİLİMİ BOYUNCA KOZALAKTA DEĞİŞİM GEÇİRİR. YANİ TIRTILLAR KENDİLERİNE ÖRDÜKLERİ KOZALAKLARIN İÇİNE GİRERLER VE BİR ZAMAN DİLİMİNDE DIŞARI ÇIKMAZLAR. BU SIRA İÇERİSİNDE DE KELEBEK HALİNİ ALIRLAR. ÇOK FARKLI VE DEĞİŞİK BİR GELİŞİM ŞEKİLLERİ VAR DEĞİL Mİ??? AMA ÇOĞUMUZ KELEBEKLERİ SEVERİZ.RENGARENK DESENLERİ VAR VE EŞSİZ BENZERSİZ BİR YARADILIŞA SAHİP.
  ARKADAŞLAR ELİMDEN GELDİĞİNCE SİZLERE BİLGİLER SUNDUM.UMARIM MEMNUN KALMIŞSINIZDIR.SİZDEN TEK İSTEDİĞİM HAYVANLARI KORUMAZIZ VE ONLARI SEVMENİZ.(AMAN SAKIN VAHŞİLERİNE YAKLAŞMAYIN; ZOR DURUMDA KALIRSINIZ Kİ ZATEN KİMSE BÖYLE BİRŞEY YAPMAZ.) VE SON İSTEĞİM YORUM YAZMANIZ. HER BLOG SAHİBİ YORUM ALMAYI SEVER ELBETTE. BEN DE SİZLERDEN GELEN YORUMLARLA MUTLU OLUYORUM.AMA LÜTFEN KÖTÜ SÖZLER SARFETMEYİN; İSTEDİĞİNİZ BİRŞEY VARSA EĞER UYGULAMAYA ÇALIŞLIRIM ELBETTE. AMA KÖTÜ SÖZLER SÖYLEYİP BULUNDUĞUNUZ KONUMU ALÇATMAYIN. TEŞEKKÜR EDERİM İYİ TATİLLER!!!...
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !